Konianın Avantajları


Tüm projelerimiz de, nisan 2010 tarihinde tüm Avrupa topluluğu ülkelerinde aynı anda yürürlüğe giren “Avrupa ahşap karkas yapı yönetmeliğini” (EC-5 Euro code 5 design of timber structures) aynıyla bizde uyguluyoruz.
Ahşap karkas olarak inşa ettiğimiz yapılarda, temelinden çatısına kadar kullanılan tüm ürünlerde insan sağlığı en ön planda tutulmakta, sıva ve boyalar dahi organik olarak kullanılmaktadır.

Ahşap karkas için kullandığımız ağaçların tamamı Avrupa ve rusyadaki ormanlardan elde edilmiş ve emprenyesi dahil bir çok işlemden geçmiş ithal ürünlerdir.Projelerimizde kullandığımız diğer tüm ithal ürünlerle ilgili detayları yine www.koniayapi.com adresimizde (çözüm ortaklarımız) bölümünden ilgilenenler inceleyebilirler.”

Biz YENİ BİR İCAT YAPMIYORUZ.

İlk ahşap karkas konutumuzu tamamen Amerika’dan ithal ile işe başladık.

Ahşap Karkas yapı milyonlarca kere uygulanmış inşaat teknolojisidir. Kuzey Amerika da yılda yaklaşık bir milyon ahşap ev yapılmaktadır. Bugün, gelişen dünyada inşa edilen evlerin %70’inden fazlası ahşap karkas özelliği taşımaktadır. Ahşap Karkas İngiltere’de en hızlı gelişen inşaat metodudur. İskoçya’da da evlerin yaklaşık %70’i ahşap karkastır. Bu yönüyle gelişmiş ülkelerdeki yapı teknolojisini müşterilerimizin ayağına getirmekteyiz.
Hepsinden öte bu bizim geleneksel Osmanlı mimarimizdir.
Yüzyıllar içinde öğrenilmiş ancak ne yazık ki kaybetmiş olduğumuz bu birikimi ve sistemi yeniden günümüze uyarlıyoruz.